Ubóstwo energetyczne – projekt

Share Button

Bardzo się cieszę ponieważ w tę środę otrzymałem informację, że mój projekt złożony przez Świdnik Miasto Dla Rowerów dostał się do kolejnego etapu, podczas którego odbędzie selekcja na poziomie europejskim.

Dodam, że wniosków złożonych było 14, a 7 zostało nominację do kolejnego etapu, który nastąpi 15 maja w Bukareszcie. Europejskie Jury zadecyduje o 3 inicjatywach z każdego kraju. Najlepsze Jury zaprosi o programu wsparcia.

Program rozpocznie się spotkaniem wprowadzającym w Pradze w dniach 10-12 czerwca. W ramach programu osoby oraz grupy wspierane będą w procesie doradczym i szkoleniach. Na końcu których wybrane inicjatywy otrzymają również wsparcie finansowe.

Program Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Społecznemu jest inicjatywą współtworzoną przez Ashoka i Fundację Schneider Electric, pod egidą Fondation de France. Ma na celu identyfikację i wspieranie młodych innowatorskich pomysłów i dojrzałych inicjatyw. Działających w polu ubóstwa energetycznego w pięciu europejskich krajach: w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Poprzez dwa etapy selekcji do 5-miesięcznego programu zostanie wybranych 15 finalistów i finalistek. Program będzie wspierał inicjatywy w obszarze polepszenia strategii i zwiększenia wpływu na społeczeństwo i środowisko. Po ostatnim etapie selekcji, z każdego kraju komisja wybierze jedną inicjatywa, która otrzyma nagrodę w wysokości 3,500 euro.

Trzymajcie kciuki :)!

No Comments

Leave a Comment